هسته دروپال و ماژول های مختلف، تب هایی به صفحات اضافه می کنند که برای کاربران مورد استفاده قرار نمی گیرد یا بطور کامل بی استفاده است. ممکن است شما مایل باشید کاربران را از روش های دیگری به آن صفحات هدایت کنید، چرا که بعضی کابران متوجه نیستند که می توانند بر روی تب های بالای مطلب کلیک کنند. در اینجا شیوه حذف تب های ناخوسته ای را که به آنها نیاز ندارید را می بینیم.

قبل از شروع کار به نکات زیر توجه داشته باشید:
  • در کدهای زیر عبارت "yourthemename" را می بایست با نام پوسته پیش فرض خود جایگذاری کنید.
  • این روش بر پایه متن تب ها عمل می کنید و در صورتی که متن نمایش داده شده در تب مورد نظر شما فارسی است می بایست آن متن فارسی را به تابع "yourthemename_removetab" ارسال کنید یا در صورتی که مقدار پیش فرض متن را می دانید از تابع "t" استفاده کنید.

روش کار در دروپال 4.X و دروپل 5

مرحله 1 از 2:

فایل "template.php" موجود در دایکتوری پوسته پیش فرض خود را پیدا کنید. در صورتی که چنین فایلی در دایرکتوری پوسته شما موجود نیست یک فایل خالی به همین نام ایجاد کنید.

مرحله 2 از 2:

نام توابع تعریف شده در فایل "template.php" می بایست با نام پوسته آغاز شوند. در کدهای زیر بخش "yourthemename" را با نام پوسته خود جایگذاری کنید. اگر تابع '_phptemplate_variables' در فایل تعریف شده باشد نیازی به تعریف دوباره آن نیست و تنها کافی است محتویات تابع زیر را به تابع موجود در فایل بیافزایید. ``` ' . $label . '<') === FALSE) { $vars['tabs'] .= $tab . "\n"; } } } ?>
تابع "yourthemename_removetab"  عملیات حذف تب مورد نظر را انجام میدم.

<h2>روش کار در دروپال 6</h2>

در فایل "template.php" موجود در دایرکتوری پوسته پیش فرض سایت ( در صورت وجود نداشتن فایل آن را ایجاد کنید) تابعی به نام "yourthemename_preprocess_page" ایجاد کنید ( "yourthemename" نام پوسته شماست) دستور زیر را به بدنه آن اضافه کنید، در صورتی که ایم تابع قبلا تعریف شده باشد محتویات تابع موجود و تابع زیر را ادغام کنید.
تابع زیر را به فایل "template.php" اضافه کنید.
' . $label . '<') === FALSE) { $vars['tabs'] .= $tab . "\n"; } } } ?>
پس از ذخیره فایل می بایست رجیستری پوسته سایت را دوباره سازی بکنید تا تغییرات شما اعمال شود، برای این کار کش سایت را از مسیر Administer > Site configuration > Performance پاک کنید.