Server Default Page

تاحالا براتون اتفاق افتاده که هاست متصل به دامنه شما منقضی شده باشه و وقتی آدرس دامنه خودتون رو توی مرورگر میزنید با صفحه‌ای روبر بشید که اصلا شبیه سایت شما نیست و از شما میخواد که با وب‌مستر سایت تماس بگیرید؟ اگر جوابتون مثبت است خب باید بگم که اینجا میخوایم همچنین صفحه‌ای درست کنیم برای `NginX`. اگر هم جوابتون منفی است کوتاه بخوام بگم این صفحه وقتی نشون داده‌ میشه که دامنه تعریف نشده‌ای به سرور شما متصل شده باشه، یعنی در تنظیمات `NginX` هیچ اطلاعاتی درمورد اون دامنه وجود نداشته باشه. صد البته اگر برای `IP` سرور خودتون هم تنظیماتی ایجاد نکرده باشید، این صفحه برای `IP` هم نمایش داده میشه.

در دایرکتوری تنظیمات `NginX` که در مسیر `/etc/nginx/conf.d` قرار داره، فایلی به اسم `000-default.conf` ایجاد کنید و کد‌های زیر رو درون اون بنویسید. `NginX` خودتون رو ریستارت کنید و تمام :) برای ریستارت انجین ایکس اگه از `systemD` استفاده می‌کنید دستور `systemctl restart nginx` و در غیر این صورت `service nginx restart` رو بزنید، اگر هم سرور شما لینوکسی غیر از `CentOS` روش نصب هست دستور ریستارت سرویس رو یادتون نیست سری به استاد اعظم (استک آور‌فلو) بزنید :)

``` server { listen 80; root /path/to/default; charset utf-8; rewrite ^ /defaultpage.html break; } ``` !!! نام این فایل کاملا دلخواه است، فقط باید توجه داشته باشید که این فایل از لحاظ ترتیب الفبایی اولین فایل درون دایرکتوری تنظیمات باشد.

البته تا اینجا فقط آدرس‌های متصل شناخته نشده رو به فایل `defaultpage.html` درون دایرکتوری `/path/to/default` ارجاع دادیم، برای کامل شدن فرآیند باید این فایل رو در مسیری که مشخص کردید(`root`) ایجاد کنید و صفحه دلخواه خودتون رو بسازید.