فاو آیکون ها تصاویر کوچکی هستند که در گوشه نوار آدرس مرورگر های نمایش داده می شوند و یکی از اجزا جدایی ناپذیر سایت های امروزی می باشند.

اگر شما بخواهید سایت خود آیکون تعریف کنید، ساده ترین راه تغییر ایجاد تگ link درون head صفحه مورد نظر می باشد. مثل کد زیر: ``` ``` با این کار مرورگر ها آیکون سایت شما را درست تشخیص داده و نمایش می دهند (همانند عکس نخست) ولی اگر آیکون شما در جایی غیر از ریشه سایت شما باشد یعنی آدرس ایکون شما چیزی غیر از http://site.com/favicon.ico باشد، موتور جست جو ها، شبکه های اجتماعی و سایت های دیگر (هنگام لینک کردن سایت شما) آیکون شما را تشخیص نداده و نمایش نمی دهند، به تصویر زیر توجه کنید.

همانطور که مشاهده می کنید آیکون نمایش داده نشده است، برای تصحیح این کار خطا می بایست آیکون ما در دایرکتوری اصلی سایت و با نام favicon.ico ذخیره شود. ولی اگر دوست نداشتید چنین باشد یا با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا چند سایت ساخته بودید که در صورت قرار دادن آیکون در ریشه تمام سایت ها از آن استفاده می کردند چه باید کرد. برای حل ای مشکل می توان از فایل htacces موجود در هاست استفاده کرد.
htaccess فایلی است در ریشه هاست شما که شما بوسیله آن می توانید کنترلی بر تنظیمات سایت خود همانند کنترل دسترسی دایرکتوری های سایت و پذیرش یا لغو دسترسی یک IP خاص به سایت انجام دهید.یکی از کنترل هایی که بوسیله این فایل می توان انجام داد تنظیم آدرس ها و ارجاع آنهاست، که قصد ما در اینجا ارجاع آدرس آیکون به یک آدرس دیگر است. نحوه کار بدین طور است که در صورت درخواست آیکون از ریشه سایت شما درخواست کننده به آدرس دیگری ارجاع داده می شود تا ایکون را از آن مکان دریافت کند.

RewriteEngine ON
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^farnabaz\.4paye\.ir
RewriteRule ^favicon.ico$ /images/favicon.ico [L]

با وارد کردن کد فوق در فایل htaccess در هنگام در خواست آدرس http://farnabaz.ir/favicon.ico درخواست کننده به آدرس http://farnabaz.ir/images/favicon.ico ارجاع داده می شود و آیکون مورد نظر شما نمایش داده می شود.

و در نهایت موتور جست جو ها و دیگر سایت ها آیکون سایت شما را بدرست نمایش می دهند.