در نسخه جدید فایرفاکس هنگام ایجاد تب جدید صفحه پیش فرضی لود می شود که چند آدرس پربازدید شما را نمایش می دهد. ولی می توان این صفحه پیش فرض راتغییر داد تا هنگام باز کردن تب جدید آدرس دیگری لود بشود.

Firefox newTab
 1. در بخش آدرس بار عبارت `about:config` را وارد کنید.
 2. در صفحه ظاهر شده عبارت `browser.newtabpage.enabled` را جست جو کنید.
  • اگر مقدار این متغییر را `false` قرار دهید، در تب ها جدید صفحه ای لود نشده و صفحه سفید نمایش داده می شود.
 3. در صفحه ظاهر شده عبارت `browser.newtab.url` را جست جو کنید.
  • در صورتی که مقدار این متغییر را تغییر دهید، هنگام ایجاد تب جدید آدرسی که شما وارد کرده اید لود خواهد شد. برای بازگرداندن به حالت اول نیز مقدار آن را برابر `about:newtab` قرار دهید.
Firefox newTab

پی نوشت: اگر شما هم مثل یکی از دوستام کامپیوتر رو دادین دست دادش کوچیکتون و اومدین دیدین وقتی تب باز می کنین یه جا دیگه میره خیلی راحت مرحله 1 و 3 رو انجام بدین :) و مرحله 2 مال شما نیست.
اگر بعد این مراحل دوباره صفحه پیش‌فرض‌تون عوض میشه، سری به بخش افزونه‌های فایرفاکس بزنید و افزونه‌های ناخواسته رو حذف کنید

بروزرسانی - فایرفاکس نسخه 41 و بالاتر

اگر از فایرفاکس 41 به بعد استفاده میکنید و با این مشکل مواجه هستید، روش بالا دیگر برای شما کاربردی نیست، زیرا فایرفاکس در نسخه‌های جدید خود این ویژگی را غیر فعال کرده است. برایر رفع این مشکل در فایرفامس 41 و بالاتر:

 • افزونه New Tab Override را دانلود و نصب کنید
 • به بخش افزونه‌های فایرفاکس رفته(منوی `Tools` گزینه `Add-ons`) و روی دکمه `Preferences` مربوط به افزونه `New Tab Override` کلیک کنید
 • در صفحه باز شده در انتهای صفحه میتوانید آدرس پیشفرض تب‌های جدید در فایرفاکس را عوض کنید.
  Firefox new tab