چند وقتی هست که زیر پرچم یک آمارگیر وب مشغول کار هستیم، برای رسیدن به هدف و ایجاد یک سیستم آماری قوی و درست و حسابی کارهایی زیادی انجام داده ایم و باید انجام بدهیم، یک از این کارها پیدا کردن موقعیت جغرافیایی کاربران سایت ها است، تشخیص کشور، شهر و حتی سرویس دهنده اینترنت افراد.(کاری که بزرگان دنیا مثل گوگل آنالیتیکز انجام می دهند) اینگونه اطلاعات، در وب اطلاعات مخربی نیستند، چنانچه شما میتوانید با سرزدن به سایت هایی مثل whatismyip.com موقعیت مکانی و جغرافیایی مربوط به هر آی پی را مشاهده کنید. پایگاه داده‌های زیادی نیز در وب وجود دارند که این اطلاعات رو بشما میدهند، ولی متاسفانه برای کشور ایران، استفاده از آنها چندین مشکل وجود دارد و مهمترین اینکه این پایگاه داده ها اطلاعات دقیقی از پخش آی پی ها در داخل ایران ندارند و بسیاری از آنها عملا غیر قابل اتکا هستند.

ممکن است بپرسید که این اطلاعات چه کاربردی دارند، یا سوال های این چنینی: برای پاسخ به این سوال بهتر است از دو زاویه به قضیه نگاه کنیم، نخست اگر شما برنامه نویس، وب مستر یا مدیر یک وب سایت باشید دانستن اینکه کاربران شما بیشتر از کدام نقاط کشور هستند به شما این امکان را می دهد تا سلیقه و خلق و خوی کاربران خود را بهتر بشناسید و با آگاهی از نیاز های موجود سرویس بهتری به کاربران خود ارائه دهید روز بروز رضایت کاربران خود را بالا ببرید. حال فرض کنید شما یک کاربر عادی اینترنت هستید، و سری به یک سایت هواشناسی زده اید، بطبع به احتمال بسیار شما دنبال وضعیت آب و هوایی منطقه فعلی خود هستید، اگر وب سایت هواشناسی از موقعیت تقریبی شما آگاه باشد، می تواند اطلاعات مورد نظر شما در دسترس تر قرار دهد و شما سریع تر به هدف خود خواهید رسید و زمان کمتری نیز صرف خواهید کرد.

ما در مرور بر آن شدیم تا به کمک شما کاربران اینتر ایران پایگاه داده‌ای رایگان و کامل از پراکندگی `IP`ها در سطح کشور ایجاد کنیم، حال نیازمند یاری شما دوستان هستیم. فقط سری به آدرس http://iran.moror.ir بزنید و در صورت تمایل فرم را ارسال کنید.