ویرایش پست ها یکی از خسته کننده ترین کارها برای هر مدیر سایتی می باشد، زیرا نیازمند زمان زیادی برای خواندن و ویرایش کردن پست می باشد. حال فرض کنید می خواهید ۱۰ پست را در سایت خود ویرایش کنید، در این صورت مجبور هستید تک تک پست ها را باز کرده به بخش ویرایش رفته و آنها را ویرایش کنید، برای راحتی و سرعت بیشتر براحتی می توان لینکی کمکی کنار عنوان پست ایجاد کرد که با کلیک کردن برروی به بخش ویرایش برویم. راهی ساده و کارا برای ویرایش پست ها.
برای این کار ما از سیستم قالب بندی دروپال کمک می گیریم، به فولدر قالب های سایت خود در آدری sites/all/themes رفته و وارد فولدر قالب خود شوید، اگر دقت کنید فایلی به نام node.tpl.php در این فولدر مشاهده می کنید. آن را ویرایش کرده و متن زیر را در آن بیابید:


<?php if ($page == 0): ?>
  <h2 class="title"><a href="<?php print $node_url; ?>" title="<?php print $title; ?>"><?php print $title; ?></a></h2>
<?php endif; ?>

ممکن است کد فوق در فایل شما کمی متفاوت باشد، دلیل آن تفاوت در کد هایی است که قالب های مختلف استفاده می کنند، اگر چنین بود دنبال بخش title در فایل بگردید و کد زیر را بالای آن اضافه کنید


<?php if (user_access('administer nodes')): ?>
      <?php print l('Edit', 'node/' . $node->nid . '/edit'); ?>
   <?php endif; ?>

فایل را دخیره کرده و سری به سایت بزنید می بینید که لینکی با عنوان Edit درست بالای نام پستتان نمایش داده می شود که با کلیل روی آن به بخش ویرایش آن فرستاده می شوید.
جال کد را بررسی کنیم:
سطر اول کد بررسی می کند که آیا کاربری که در حال مشاهده وست می باشد دسترسی به بخش ویرایش دارد یا خیر و در صورت وجود دسترسی سطر های بعدی اجرا می شوند.( تابع user_access دسترسی کاربر به یک سطح دسترسی خاص را بررسی می کند) پس نگران نباشید نمایش لینک برای کاربران نباشید زیرا در صورتی که شما به کاربری اجازه ویرایش نداده اید این لینک برای وی نمایش داده نمی شود.
سطر دوم نیز بااستفاده از تابع تعریف شده در دروپال یعنی l لینکی ایجاد می کنید که به بخش ویرایش اشاره می کند.
سطر آخر نیز پایان کننده شرط موجود در سطر اول می باشد.
بدین صورت ساده و راحت لینکی سریع برای ویرایش مطالب سایت خود خواهید داشت.

لینک ویرایش سریع در دروپال